Sidorovo s využitím lanovky (túra s deťmi)

Domov>Sidorovo s využitím lanovky (túra s deťmi)

Sidorovo s využitím lanovky (túra s deťmi)

Oblasť: Veľká Fatra
Dĺžka trasy: 10 km
Trvanie: 4 h
Obtiažnosť: 2 - ľahká
Východisko: Hrabovo, Ružomberok
Koncovy bod trasy: Hrabovo, Ružomberok
Prevýšenie: 400 m
Stúpanie: 400 m
Klesanie: 800 m
Typ: Okružná túra, Pre rodiny s deťmi
Trasa vhodná pre rodiny s deťmi
Parkovisko neplatené
Možnosť stravovania na trase
Trasa je okruh
Trasa s panoramatickým výhľadom
Trasa s využitím lanovky
Na trase je zdroj pitnej vody
Na trase jazero/nádrž/rybník
Trasa je sprístupnená aj v zime
Na trase je bikepark
 

Hrabovo, hotel Primus – Malina, hotel – Vlkolínske lúky – Sidorovo  – Kalvária  – Pod Kalváriou – Hrabovo, hotel Primus

 
 Sidorovo (1099 m n.m.) je výrazný vrchol, ktorý sa nachádza nad Vlkolíncom, neďaleko vrcholovej stanice lanovky z Hrabova. Ponúka skvelé výhľady na Nízke a Západné Tatry a liptovskú časť Veľkej Fatry. Početné bralá sú veľmi vhodné na výlety s deťmi, ktorým sa zavďačíte aj minizoo priamo na lúkach pod Sidorovom. Odporúčame návštevu najmä na jeseň v stálom počasí s peknými farbami jesenného lístia.  
 
Túru môžeme začať pri ružomberskej Kalvárii, odkiaľ nenáročným stúpaním po modrej značke vyjdeme na Vlkolínske lúky. Druhá možnosť je odviezť sa lanovkou z Hrabova od hotela Primus. Z vrcholovej stanice lanovky sa na Vlkolínske lúky dostaneme po červenej značke. Ak máte čas, odporúčame krátku zachádzku na výhľadové bralo Haliny po ľavej strane, odbočka je vyznačená ihneď po výstupe z lanovky. Cestou je možné občerstviť sa v hoteli Malina. Oteckov a teenagerov môžeme “odparkovať” aj v Bike parku Malinô Brdo. Z rázcestia Vlkolínske lúky môžeme po pár minútach chôdze po žltej značke navštíviť minizoo s ihriskom. Na vrchol Sidorova nás od rázcestia Vlkolínske lúky čaká približne hodinový výšľap po červenej značke. Vrátiť sa môžeme buď už popísanými možnosťami výstupu, alebo pokračovať po červenej značke smerom k ružomberskej Kalvárii. Trasa vedie v peknom borovicovom lese a na poslednom úseku nad Kalváriou nás čaká nádherný výhľad na panorámu Ružomberka, Chočských vrchov a Západných Tatier.
 
 Bezplatné parkovanie je možné pod údolnou stanicou lanovky z Hrabova.
 
 Viacero ubytovacích a stravovacích zariadení sa nachádza pri údolnej stanici lanovky v Hrabove. Rovnako je možné ubytovať sa a občerstviť sa v hoteli Malina pod vrcholovou stanicou lanovky. 
Zdieľať túto stránku

Detail

Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons