Kriváň z Troch studničiek

Domov>Kriváň z Troch studničiek

Kriváň z Troch studničiek

Oblasť: Vysoké Tatry
Dĺžka trasy: 12.6 km
Trvanie: 6.45 h
Obtiažnosť: 4 - ťažká
Východisko: Tri studničky
Koncovy bod trasy: Tri studničky
Prevýšenie: 1355 m
Stúpanie: 1355 m
Klesanie: 1355 m
Typ: Vysokohorská túra, Vrcholová túra
Parkovisko platené
Parkovisko neplatené
Trasa je dostupná len vo vyhradenom období / možná uzávera trasy
Trasa s panoramatickým výhľadom
Na trase je zdroj pitnej vody
Pamiatka na trase

TRASA:

Tri Studničky – Kriváň (2494 m n.m.) – Tri Studničky

Jedna z najatraktívnejších turistických trás Liptova, a to nie len kvôli svojej kráse, ale aj kvôli histórii. Kriváň (2494 m.n.m.) je považovaný za národný symbol Slovenska a dlhé roky je naň organizovaný aj národný výstup. Samotná túra patrí medzi náročnejšie, no rozhodne stojí zato ju absolvovať.

Začínate na Troch studničkách, mieste dostupnom z hlavnej cesty smerujúcej z osady Podbanské do Vysokých Tatier, kde sa dá aj bezplatne zaparkovať. Trasa pokračuje kosodrevinou, pričom výstup dopĺňajú atraktívne výhľady na celý región. Až po Krivánsky žľab je trasa pomerne nenáročná a značená zelenou značkou. Od tohto miesta sa náročnosť stupňuje, aj kvôli skalnému terénu. Ďalej treba postupovať po modrej značke. Záverečný výhľad, no hlavne pocit, že ste na vrchole Kriváňa (2494 m.n.m.), rozhodne stojí zato. Pre náročnejších turistov je možné trasu späť doplniť o návštevu Jámskeho plesa a až následne sa vrátiť na Tri studničky po červenej značke cez bývalú Važeckú chatu. Túra sa však predĺži o 4 kilometre a necelú hodinu chôdze.

Odporúčame využiť automobilovú dopravu a bezplatne zaparkovať pri Troch studničkách. Oficiálne platené parkovisko je aj pri bývalej Važeckej chate.

Autobusová doprava je možná na zastávku ku chate Kpt. Rašu, no intenzita spojov je veľmi nízka. Cestovný poriadok >>>

Na trase sa nenachádzajú žiadne horské chaty ani nocľahárne s možnosťou prespania alebo občerstvenia. V lokalite Tri studničky sú chatky, avšak sú privátne. Široký výber ubytovacích a stravovacích služieb všetkých kategórií sa nachádza až v neďalekej lokalite Podbanské.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

 

Pozri ako si trasu užili z hiking.sk.

(Náhľad mapy: hiking.sk)

Zdieľať túto stránku
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons