Krakova hoľa z Lúčok

Domov>Krakova hoľa z Lúčok

Krakova hoľa z Lúčok

Oblasť: Nízke Tatry
Dĺžka trasy: 10.5 km
Trvanie: 3.3 h
Obtiažnosť:
Koncovy bod trasy: Krakova hoľa
Prevýšenie: 804 m
Stúpanie: m
Klesanie: m
Typ: Vysokohorská túra
Parkovisko platené
Parkovisko neplatené
Autobusová zastávka na trase
Trasa s panoramatickým výhľadom
Na trase je zdroj pitnej vody

TRASA:

Lúčky – sedlo Javorie – Kosienky – Krakova hoľa

Trasa začína na veľkom parkovisku pri lanovke Lúčky. Po zelenej značke sa cez chatkársku oblasť dostávame k rozcestníku, na ktorom sa pripojíme na červený turistický chodník. Po prudšej poľnej ceste slúžiacej ako zvážnica sa nám otvorí pohľad na lyžiarske stredisko Jasná a ostatné vrchy Nízkych Tatrier – Poľana, Bór(y) a Siná. Z poľnej cesty vchádzate do lesa, v ktorom si môžete oddýchnuť v prístrešku a pokračovať cez drevený mostík stúpajúcou cestou popri potôčiku až k sedlu Javorie. Zo sedla sa môžete vybrať po žltej značke smer Ďumbier, alebo po červenom turistickom chodníku do Jánskej doliny (Pred Bystrou). My sa však vyberieme po žltej značke na sever – smer Kosienky. Po približne 30 minútach sa dostanete cez kosodrevinu až k rázcestiu Kosienky, na ktorom zabočíte na sever(doľava). Potom do 30 už prichádzate na vrchol Krakovej hole (1752 m.n.m.)

Miesto štartu: 48.979859; 19.594138

V lyžiarskom stredisku sa nachádzajú platené aj bezplatné parkoviská.

Vlakom alebo autobusom do Liptovského Mikuláša a potom autobusom z Liptovského Mikuláša do strediska Jasná Nízke Tatry (Demänovská dolina). – cestovný poriadok 

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú ubytovanie. Možnosti stravovania sú zabezpečené, či už v lete alebo v zime, v hotelových reštauráciach alebo bufetoch s občerstvením.

Nájdi a rezervuj ubytovanie – TU.

Krakova hoľa z Lúčok

Krakova hoľa z Lúčok

Zdieľať túto stránku
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons