Chata pod Náružím – Červenec, 1 420 m n.m.

Domov>Chata pod Náružím – Červenec, 1 420 m n.m.

Chata pod Náružím – Červenec, 1 420 m n.m.

Oblasť: Západné Tatry
Dĺžka trasy: 4.9 km
Trvanie: 2.10 h
Obtiažnosť: 3 - stredne ťažká
Východisko: Bobrovecká Vápenica
Koncovy bod trasy: Chata pod Náružím
Prevýšenie: 660 m
Stúpanie: 680 m
Klesanie: 20 m
Typ: Cesta/road, MTB
Parkovisko neplatené
Horská chata na trase
Možnosť stravovania na trase
Možnosť prespania na trase

TRASA:

Bobrovecká Vápenica – Chata pod Náružím

Na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši nastúpite autobus Liptovský Mikuláš – Jalovec, ktorý vás odvezie na konečnú zástávku v dedinke Jalovec. Odtiaľ cca 30 minút na otočku pod Bobroveckú Vápenicu.

Potom po modrej značke, pri odpočívadle pod Babkami pokračujete zeleným značením cca 1,30 – 2 hod. (v letných mesiacoch) najprv chodníkom, potom lesnou cestou až ku chate v nadmorskej výške 1420 m n.m..

Najkrajšia, ale fyzicky náročnejšia prístupová cesta vedie z Bobroveckej Vápenice po modrej značke. V lese odbočuje neznačkovaný chodník cez „Biele studnice“, ďalej pomedzi bralá Sokola a Mnícha, cez reťaze (ťažší úsek zabezpečený reťazami) a napája sa na hlavnú prístupovú cestu v Nižnom Červenci (15 min. do chaty). Túto cestu doporučujeme len so znalým sprievodcom.

Parkovanie je možné na konci Bobroveckej doliny neďaleho Horského hotela Mních zdarma. Na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši nastúpite autobus Liptovský Mikuláš – Jalovec, ktorý vás odvezie na konečnú zástávku v dedinke Jalovec odkiaľ je potrebné ísť ešte 30 min. pešo na otočku pod Bobroveckú Vápenicu.

Cestovný poriadok >>>

Chata má kapacitu 30 lôžok, rozdelených do troch izieb po 10 lôžok. Chata je oficiálne otvorená, len počas víkendov, a to od piatku 17:00 – nedele 15:00 hod. V prípade objednávky ubytovania u chatára je možnosť ubytovania aj v týždni, ktorúkoľvek ročnú dobu. V mesiacoch júl – august býva chata v nepretržitej prevádzke. O podmienkach a pravidlách ubytovania sa informujte u chatára.

V chate je možnosť prípravy jedál z vlastných zásob v kuchyni so šporákom a varičom. Kuchynský riad na varenie, taniere a hrnčeky a čistiace prostriedky sú k dispozícii.

 

Zdieľať túto stránku
Oficiálne otvorená len počas víkendov od piatok 17:00 do nedeľa 15:00.
Nepretržitá prevádzka: júl - august.
Po dohode s chatárom možnosť ubytovania aj v týždni

Kontakt

Bobrovec 1

Detail

Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons