Turistika Liptov

Turistika na Liptove

V regióne Liptov sa nachádza cca 50 turistických chodníkov a značených trás v celkovej dĺžke 1185 km.  Nachádzajú sa v Národnom parku Vysoké Tatry (Liptovská časť Západných  Tatier), Národnom parku Nízke Tatry, Národnom parku Veľká Fatra a v Chočských vrchoch. Celková dĺžka vyznačených chodníkov na Slovensku je viac ako 14 000 km.

viac videí z trás na Liptove
Pravidlá pohybu na horách
Poistenie do hôr

Vyhľadaj si svoju trasu

Filter

Trvanie: (v hodinách)

Криван из трех скважин

Pohorie: Západné Tatry
Obtiažnosť: 4 - ťažká
Typ: Vysokohorská túra, Vrcholová túra
Trvanie: 6.45h

Просиецкая и Квачанская долины

Pohorie: Západné Tatry
Obtiažnosť: 2 - ľahká
Typ: Okružná túra, Pre rodiny s deťmi, Vychádzková trasa, Náučný chodník
Trvanie: 6.5h

Turistika na Liptove je veľmi atraktívna. Nadšenci turistiky si tu nájdu turistické trasy a chodníky na všetky vekové kategórie a tiež pre rôzne náročných turistov. Liptov obkolesujú hory zo všetkých strán – Nízke Tatry, Západné Tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy a Veľká Fatra. V regióne Liptov sa nachádza cca 50 turistických chodníkov a značených trás v celkovej dĺžke 1185 km.  Nachádzajú sa v Národnom parku Vysoké Tatry (Liptovská časť Západných Tatier), Národnom parku Nízke Tatry, Národnom parku Veľká Fatra a v Chočských vrchoch. Celková dĺžka vyznačených chodníkov na Slovensku je viac ako 14 000 km. Rodiny a deťmi si na Liptove určite prídu na svoje, lebo je tu široká škála trás. Deti majú radi aj lanovky, práve to nájdu aj na Liptove a rodičia tak môžu kombinovať pobyt na horách nielen bežnou turistikou, ale kombinovať ju s presunmi lanovkami. Takéto možnosti ponúka Jasná Nízke Tatry aj Malinô Brdo. V Jasnej sa dostanú turisti na Chopok až do výšky 2 004 m n. m. a odtiaľ si môžu turisti vyskúšať trasy po hrebeni Nízkych Tatier alebo prejsť aj na južnú stranu Chopka na Horehronia a vyskúšať si aj trasy v tejto časti Nízkych Tatier. Atraktívne trasy sú smerom na najvyšší kopec Nízkych Tatier Ďumbier alebo až na Čertovicu.

Turistika 

Turistika liptov

Liptov je atraktívny a obľúbený aj tým, že je tu menej typicky skalných končiarov, ako sme napríklad zvyknutí vo Vysokých Tatrách a teda turistiku na Liptove zvládajú aj menej zdatní turisti. Krásne trasy sa nachádzajú v Jánskej doline a jej okolí. Obľubu si získala aj Hrabovská dolina, kde je práve stredisko Malinô Brdo. Neustále narastá záujem aj o Čutkovskú dolinu, kde nedávno vznikol atraktívny náučný chodník Známa – Neznáma Čutkovská dolina. Turistika na Liptove bez Prosieckej a Kvačianskej doliny by nebola turistikou. Jedny z najkrajších turistických chodníkov na celom Liptove sa nachádzajú práve tu. Práve v Prosieckej doline nájdu turisti atraktívne rebríky v skalách aj múzeum v prírode – Mlyny Oblazy v Kvačianskej doline. Žiarska dolina je tiež veľmi obľúbenou dolinou s množstvom turistických trás aj s možnosťou turistiky po hrebeni.

Ostatné videá

Jesennú turistiku na Liptove treba zažiť!

Turistika na LIptove
Prosiecka a Kvačianska dolina

Turistika na Liptove:
Čutkovská dolina

Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons