Vlkolínec z Hrabova

Home>Vlkolínec z Hrabova

Vlkolínec z Hrabova

Area:
Dĺžka trasy: 10.8 km
Trvanie: 4 h
Obtiažnosť: 1 - very easy
Prevýšenie: 375 m
Ascent: 647 m
Descent: 647 m
Typ: For families with children, Walking trail, Theme path
Pets
Trail for families with children
Running trail
Trail for bikes with a trolley
Free parking
Bus stop on the trail
Mountain chalet on the trail
Catering on the trail
Accommodation on the trail
It is a circular trail
Lift can be used on the trail
Drinking water on the trail
Lake/Reservoir/Fishpond on the trail
ATC - Camp on the trail
Landmark on the trail
Trail is accessible even in winter
Bike park on the trail

TRASA:

Hrabovo – Pod Kalváriou – Vlkolínske lúky – Vlkolínec (720 m n.m.) – Vlkolínske lúky – Malinô Brdo – Hrabovo

Nenáročná vychádzková trasa začínajúca v lokalite Hrabovo s veľmi dobrými možnosťami ubytovania a stravovania, je ideálna pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu nástupná stanica lanovky na Malinô Brdo, lanový park Tarzánia ako aj vodná nádrž s možnosťou člnkovania. Trasa nás dovedie ku klenotu celého regiónu, chránenej lokalite UNESCO – podhorskej osade Vlkolínec (720 m n.m.). Táto historická oblasť je vyhľadávaným miestom turistov z celého sveta.

Trasa začína na parkovisku pri údolnej stanici lanovky na žltej značke, ktorá vedie smerom ku miestnej Kalvárii a ďalej pokračuje po modrej značke na známe Vlkolínske lúky, kde sa ponúkajú výhľady na majestátne skalné útvary a okolité pohoria. Mierne stúpanie na rázcestie Pod Sidorovom a nasledujúce klesanie vás privedie priamo až do centra Vlkolínca. Vrátiť sa dá po rovnakej trase, ale viac odporúčame po ceste nazad odbočiť z Vlkolínskych lúk doľava po červenej značke smerom hore do strediska Malinô Brdo. Dole k východiskovému bodu – parkovisku pri údolnej stanici sa dostanete po trase zjadovky alebo využitím kabínkovej lanovky z Malinô Brda do Hrabova. Lanovku samozrejme môžete využiť aj opačným smerom hneď na začiatku túry.

Do Hrabova nepremáva žiadna linka MHD z autobusovej / železničnej stanice v Ružomberku. Turisti sa tam však dostanú využitím Linky B Cyklo & Aqua Busu Liptov. Tieto autobusy spájajú všetky významné turistické centrá a akuaparky na Liptove a vďaka nim môžu cyklisti, turisti a návštevníci Liptova cestovať bezplatne ak sú držitelia LIPTOV Region Card. Zastávka linky sa situovaná priamo na parkovisku, kde sa nachádza aj východiskový bod trasy.

Možnosti parkovania sú taktiež dostatočné na bezplatnom parkovisku pri údolnej stanici lanovky na Malinô Brdo.

Prespať sa dá či už v Hrabovskej doline na začiatku/konci trasy, ale aj na Malinom Brde, ktoré sa nachádza zhruba v strede trasy, či priamo v dreveniciach a chalupách vo Vlkolínci. Občerstviť a najesť sa dá taktiež vo všetkých troch lokalitách.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

(Náhľad mapy: hiking.sk)

Zdieľať túto stránku

Detail

Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons