Salatín z Ludrovej

Home>Salatín z Ludrovej

Salatín z Ludrovej

Area:
Dĺžka trasy: 21.6 km
Trvanie: 7 h
Obtiažnosť: 3 - medium difficulty
Východisko: Ludrová
End point of the route: Ludrová
Prevýšenie: 1037 m
Ascent: 1290 m
Descent: 1290 m
Typ: Hiking, Mountain ridge climbs, Circular tour
Pets
Running trail
Free parking
Bus stop on the trail
It is a circular trail
Panorama trail
Drinking water on the trail
Landmark on the trail

TRASA:

Ludrová – pamätník SNP – tiesňava Hučiaky – Salatín (1630 m n.m.) – Bohúňovo – Ludrová

Ludrová je obec neďaleko Ružomberka. Okrem gotického kostola, ktorý sa nachádza v jej katastri, je ďalším vyhľadávaným miestom návštevníkov tejto obce aj vrchol Nízkych Tatier – Salatín (1630 m n.m.). Výstup naň je okruh, aj preto je veľmi obľúbený medzi turistami.

Výstup sa začína na konci tejto obce, priamo na autobusovej zastávke. Trasa prechádza po červenej značke popri pamätníku SNP cez Ludrovskú dolinu, miestnu prírodnú rezerváciu – nedotknutý kaňon tiesňavu Hučiaky, ktorá je jednou z TOP prírodných lokalít regiónu Liptov, a les. Po zhruba štyroch hodinách mierneho stúpania dosiahnete vrchol Salatína (1630 m n.m.). Samotný výhľad zo Salatína nie je ničím úchvatný, pretože vrchol je ešte v pásme kosodreviny. Na panoramatické výhľady bohatý je však zostup na Bohúňovo s pohľadom na samotný Salatín a tiež nádherným výhľadom na Liptov doplneným skalnými útvarmi. Nazad sa vraciate po inej trase vedenej zelenou značkou, ale túru ukončíte na rovnakom mieste ako ste začali.

Bezplatné parkovanie je dostupné priamo pri východiskovom bode trasy –  na konci obce Ludrová. Na rovnakom mieste je priamo umiestnená aj zastávka autobusu, kam sa dá dostať autobusom z Ružomberka. Cestovný poriadok >>>

Priamo na trase nie sú žiadne možnosti ubytovania ani stravovania. Nájdeme tu len jednu núdzovú útulňu, ktorá však pri zlom počasí určite splní účel.

Obec Ludrová disponuje menšími kapacitami pre ubytovanie (priváty) a stravovanie.

Nájdi a rezervuj ubytovanie – TU.


Salatín z Ludrovej

(Náhľad mapy: hiking.sk)

Zdieľať túto stránku
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons