Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Zdieľať túto stránku

pointer Školská 4, 031 01 Liptovský Mikuláš / pozrieť na mape phone + 421/44/547 72 30 email smopaj@smopaj.sk web http://www.smopaj.sk/sk
hours 1. 11. – 30. 4.
pondelok, streda, štvrtok, piatok • 9.00 – 17.00
(posledný vstup – 16.00)
utorok – zatvorené
sobota • 10.00 – 16.00 (posledný vstup – 15.00)
nedeľa • zatvorené (vstup len na tel. objednávku 3 dni vopred, min. 20 osôb)

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Príďte zažiť svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr do najmodernejšieho múzea svojho druhu na Slovensku. To je Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Počas interaktívnej prehliadky sa môžete pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať si plazenie v jaskyni. Prehliadku ukončite v rozhľadni múzea, z ktorej uvidíte dominanty mesta Liptovský Mikuláš.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – najmodernejšie múzeum Slovenska, jediné špecializované múzeum svojho druhu na Slovensku. Na ploche približne 1400 m2 tu nájdete také vzácne exponáty ako je kostra jaskynného leva, ktorá patrí medzi najväčšie v Európe, praveká kultová maska či model meteoritu.

Pozrieť a zažiť sa tu dá svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr.Návštevníci si môžu vyskúšať, aké je to vôjsť do napodobneniny medvedieho brloha či skúsiť plazenie v jaskyni. Vystavené exponáty dopĺňajú svetelné a zvukové efekty, pri ktorých sa človek cíti, akoby naozaj prechádzal lesom. Počuť môžete napríklad piskot svišťa i zavýjanie vlka. V podkroví múzea si môžete prezrieť výstavu vysokohorského prostredia a nájdete tu i napodobeninu najstaršej chaty Vysokých Tatier – Rainerovu útulňu
Jaskynná expozícia s nádhernými kvapľami sa nachádza v podzemných priestoroch budovy a ponúka komplexný obraz o jaskyniach a jaskyniarstve. Návštevník tu môže vidieť vznik a vývoj jaskyne, jaskynnú výzdobu, archeologické nálezy, historické zaujímavosti no spozná aj samotnú prácu jaskyniara.
Nakoniec Vás pozývame na rozhľadňu múzea, z ktorej si môžete prezrieť dominanty mesta Liptovský Mikuláš  a nádhernú panorámu okolitých kopcov Západných Tatier, Chočských vrchov, Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.
Naplánovať trasu bed Nájsť ubytovanie v okolí

Zľava s Liptov Region Card

15 % ZĽAVA z ceny vstupu pre dospelých
15 % ZĽAVA z ceny rodinnej vstupenky

VERNOSTNÝ PROGRAM

Pri uplatnení zľavy získavate 10 bodov!
Viac o vernostnom programe TU.