Mesto Liptovský Mikuláš

Zdieľať túto stránku

pointer 031 42 Liptovský Mikuláš / pozrieť na mape phone +421 44 16 186, +421 44 552 24 18 email info@mikulas.sk web http://www.mikulas.sk/navstevnik

Liptovský Mikuláš – centrum mestského turizmu Liptova!

Pre návštevníkov je najatraktívnejšie historické centrum mesta Liptovský Mikuláš, kde aj Vy môžete objaviť jeho 12 NAJ zaujímavejších miest.

Neprehliadnuteľnou dominantou a najväčšou ranogotickou stavbou mesta je Kostol sv. Mikuláša, ktorý je zároveň aj najstaršou stavebnou pamiatkou mesta. Určite nevynechajte návštevu Múzea Janka Kráľa, ktoré dokumentuje bohatú históriu mesta, synagógu  či tretiu najstaršiu galériu Slovenska – Liptovskú galériu P. M. Bohúňa. Galéria Kolomana Sokola  je poctou životu a dielu významného grafika a maliara Kolomana Sokola. Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – jediné celoslovenské špecializované múzeum, ktoré ukrýva také rarity ako sú kostra jaskynného leva či model meteoritu. Evanjelický kostol – sakrálna pamiatka z 18. storočia zo sochami dvoch významných evanjelických kazateľov Michala Miloslava Hodžu a Juraja Tranovského pred vchodom.

Všetky tieto atraktivity môžete spoznávať aj s turistickým sprievodcom. Vybrať si môžete zo 7 tematických prehliadkových trás plných zaujímavostí, faktov i kuriozít. Každá trasa predstavuje pútavé hodinové rozprávanie s viacerými zastaveniami. Patria k nim trasy 12 NAJ historického centra Liptovského Mikuláša, Prvenstvá mikulášskeho turizmu, Míľniky mikulášskej histórie, Mikulášske tradícieMikulášski umelci, Jánošikova cesta a Mikulášski židia. Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikuláša, synagóge a v Evanjelickom kostole, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

BEZPLATNÁ TURISTICKÁ APLIKÁCIA Liptovský Mikuláš

poskytuje interaktívnou formou ponuku atraktivít, produktov a služieb v meste. Pomocou jednoduchej navigácie užívateľ získa aktuálne informácie o turistickej ponuke, audiosprievodcu, kalendár podujatí, programy na mieru, sprievodcovské služby…

S mestom sa spája aj množstvo výnimočných osobností, ktoré sa preslávili v rôznych oblastiach: vo vede a technike (Aurel Stodola), umení (Martin Martinček, Dušan Pálka, Janko Alexy, Koloman Sokol), literatúre (Milan Rúfus, Ivan Laučík, Janko Kráľ) či politike (Vladimír Krivoš, Martin Rázus)… Mnohé z týchto mien nájdete v tmavej žule Fontány Metamorfózy, ktorá je poctou významným mikulášskym rodákom a jej okolie je obľúbeným miestom oddychu.

Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a počas celého roka ožíva mnohými podujatiami. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, Mikulášsky jarmok či Švábkafest. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty – Gesharim a súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN.

Mesto žije aj športom. Výborné podmienky sú tu pre hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis a vodný slalom. Každoročne sa v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka konajú preteky vo vodnom slalome. Priamo historickým centrom vedie cyklistický pruh, ak sa však chcete vyhnúť ruchu mesta, určite zavítajte na obľúbený cyklochodník, ktorý vedie v dĺžke viac ako 3 km po brehu rieky Váh (od Palúčanského mosta po most v Okoličnom).

Pozrite si virtuálnu prehliadku mesta Liptovský Mikuláš.

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte našim fanúšikom na facebooku!

Kalendár Podujatí

Kalendár Podujatí

PROGRAM PRE RODINY S DEŤMI
Dobrodružstvá s Mikulášom

Hľadáš odpoveď, ako a kde sa zabaviť? Zábava, adrenalín, história a poznanie, oddych či pokojná prechádzka s nádhernými výhľadmi, to všetko môžeš aj so svojimi rodičmi v Liptovskom Mikuláši zažiť!
Naplánovať trasu bed Nájsť ubytovanie v okolí