Jasná Nízke Tatry v zime

Zdieľať túto stránku

pointer 03101 Demänovská Dolina / pozrieť na mape phone +421 44 5591 505, +421 907 88 66 44 email info@jasna.sk web http://www.jasna.sk
hours 8:00 - 16:00 denne

Jasná Nízke Tatry

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Lanovky a zjazdovky aktuálne

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Aj túto zimu využite SKI & AQUA Bus s Liptov Region Card ZADARMO. Grafikon TU.

DC Snowpark v Jasnej je jeden z najdlhšie fungujúcich snowparkov nielen na Slovensku ale aj v okolitých krajinách. DC Snowpark sa nachádza v časti Otupné, na zjazdovke č. 10 Vrbická.

Tak ako aj predošlé roky, aj v lyžiarskej sezóne 2017/2018 sa môžete v Jasnej tešiť na kvalitný, každodenne udržiavaný snowpark v podaní Slope Shapers Crew.

Počas leta prebehlo viacero terénnych úprav v DC Snowparku, ktorý nájdete v časti Otupné v Jasnej. V dolnej časti snowparku prebehlo rozšírenie a zväčšenie prvých dvoch platforiem, takže môžeme cez zimu očakávať viac priestoru pre snowboarding. Skvelou správou je, že pribudla tretia platforma, čo znamená tri skoky za sebou. Shaperi ohlasujú skoky o veľkosti 10, 12 a 10 metrov. Samozrejmosťou je rozšírenie a predĺženie dopadov všetkých skokov. Po troch skokových platformách nasleduje jibová časť. Shaperské zázemie sa presúva, a tak sa celý snowpark predlžuje a rozširuje. K dispozícii budú štyri jibové platformy na ktorých môžeme očakávať viacero prekážok. Podľa slov šéfshapera Mateja Zemanoviča by mali byť k dispozícii tri skoky a deväť jibových prekážok v dolnej časti parku. Slušný progres!

O podporu snowparku a chalanov v ňom sa aj tento rok postará DC Shoes. Ohlásených je aj viacero snowboardových a freeski eventov. Samozrejmosťou je otváračka snowparku a aj skvelá a jedinečná akcia Helter Skelter. Novinkou sú online súťaže o najlepšie video a fotku zo snowparku na FB stránke Snowpark Jasná. Viac info o tejto súťaži čoskoro.

Po výstupe z lanovky Grand Jet, v hornej časti sa nachádza Fun Zone plný railov, boxov a menších skokov pre začiatočníkov a pokročilých. Nechýbajú ani klopenky, vlny a tunel pre najmenších.

Pre bližšie info o výstavbe a podmienkach v snowparku pozrite facebook snowpark jasna.

FUN ZONE

FUN ZONE aréna je situovaná v hornej časti zjazdovky č. 10 Vrbická. Príďte sa zabaviť a vyblázniť v špeciálne pripravenej aréne na skoky, klopené oblúky, prekážky, tunel. Je určená pre všetky vekové kategórie, od malých detí až po dospelých. Stačí ak ste pokročilý lyžiar či snowboardista a zábava na snehu sa môže začať! Vstup do nej je bezplatný.

Prvý fresh track v lyžiarskej sezóne 2017/2018 sa uskutoční dňa 26. 12. 2017. Tešíme sa na Vašu návštevu. Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

Fresh Track vám poskytne mimoriadny zážitok z lyžovačky na prázdnych zjazdovkách. Zalyžujte si spolu s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek!

Okrem perfektne upravených tratí, vývozu lanovkou a sprievodcu sú v cene zahrnuté aj raňajky v horskej reštaurácii priamo na svahu vo výške 2 004 m.n.m – Rotunda Restaurant a testovanie lyží Völkl. Užite si aktívne ráno a oddýchnite si pri chutných raňajkách a šálke horúceho nápoja – raňajky – originál Spišské párky s horčicou, šunka, syr, saláma, maslo, čerstvá zelenina, čaj, káva.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

KEDY: Každý utorok, sobotu a nedeľu v závislosti od snehových podmienok

KDE: Jasná Nízke Tatry – zjazdovky sa vyberajú vždy podľa snehových podmienok deň vopred, prípadne v deň konania FRESH TRACK, pokiaľ sa zmenia podmienky. Klienti budú vopred informovaní prostredníctvom webstránky.

Produkt FRESH TRACK obsahuje

  • ranná lyžovačka na perfektne upravených zjazdovkách v čase od 7:15 do 9:00
  • bohaté raňajky po lyžovačke v reštaurácii Rotunda 2004 m n.m.
  • testcentrum: bezplatné testovanie top modelov lyží VÖLKL

TERMÍNY: každý UTOROK, ŠTVRTOK, SOBOTU a NEDEĽU v závislosti od snehových podmienok

zjazdovky sa vyberajú vždy podľa snehových podmienok deň vopred, prípadne v deň konania FRESH TRACK, pokiaľ sa zmenia podmienky. Klienti budú vopred informovaní prostredníctvom webstránky.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku a špička freeridových stredísk v strednej Európe, s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Okrem 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, je Jasná vyhľadávaná pre široké možnosti freeride jazdenia.

Milovníci freeride si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Vybudovaním kabínkových lanoviek zo severnej (A1 Funitel) aj južnej strany (A2 Chopok Juh) vzniklo prepojenie týchto zón počas celej zimnej sezóny. Freeride sa tak stal ešte viac dostupnou alternatívou lyžovania v Jasnej.

Juh a sever Chopku majú pritom úplne odlišný charakter.Skúsení freerideri dajú prednosť prudkým žľabom na severe, začiatočníci a fajnšmekri ocenia prašanové pláne na juhu. Jasná jednoznačne najväčším a najlepšie dostupným freeride strediskom na Slovensku. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla.
Freeride areál na Chopku je aj dejiskom medzinárodných pretekov CGC JASNA ADRENALIN FWQ, ktoré sú zaradené do svetovej freeride série.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

FREERIDE MANUÁL STIAHNETE TU 

Naplánovať trasu bed Nájsť ubytovanie v okolí