O Liptove

Domov>O Liptove

O Liptove

Liptov je nádherný horský región na severe Slovenska. Špecifikom regiónu Liptov je spojenie hôr a vody. Ak niekto hľadá letnú dovolenku spojenú s vodou, tak Liptov je výborná voľba. Aj vďaka stredisku Jasná Nízke Tatry je Liptov top regiónom na lyžovanie. Ako jediné stredisko na Slovensku môže Jasná hostiť svetový pohár v lyžovaní. Poslednýkrát to bol v roku 2016 svetový pohár v lyžovaní žien a boli tu také hviezdy ako Mikaela Shiffrin, Veronika Velez – Zuzulová aj rodáčka z Liptova Petra Vlhová. O Liptove sa vie, že je pestrý a na Liptove môže byť každý deň iný.

Liptov a voda

Liptov a voda

Liptov a voda

V srdci regiónu Liptov je vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá priam evokuje pobyt pri mori. Okrem toho návštevníci na Liptove nájdu množstvo termálnych, minerálnych prameňov. K najznámejším lokalitám s prírodnými termálnymi prameňmi patrí Liptovský Ján. Na opačnej strane Liptova lákajú Kúpele Lúčky s liečivou vodou. Zábava aj relax je skvelá aj v akvaparkoch. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši ponúka množstvo toboganov a bazénov s čírou, termálnou, aj slanou morskou vodou a vďaka Tropical Paradises priehľadnou strechou si dovolenkári užijú leto a tropické teploty za každého počasia a dokonca aj surfovaciu vlnuBešeňová sa pýši najväčším množstvom bazénov, najdlhším toboganom, najväčším saunovým domom, ale aj bazénom s morskými vlnami. Obrovským lákadlo sú tunajšie saunové ceremoniály či už denné alebo aj nočné. Atraktívnej vody je na Liptove skutočne veľa aj vďaka tunajším divokým riekam.

Liptov a hory

Liptov obkolesujú hory zo všetkých strán – Nízke Tatry, Západné Tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy a Veľká FatraTuristika v nich je zameraná skôr na stredne a menej fyzicky zdatných turistov a vďaka lanovkám na Chopok aj Malinô Brdo potom zvládajú výlety na hory aj najmenšie deti. Tunajšie hory sú rajom aj pre cyklistov. Liptov ponúka zhruba 800 km značených cyklotrás, kde si podľa náročnosti každý nájde vhodný terén. Ideálne, keď sa Liptov brázdi na horskom bicykli, hitom sú ale elektrobicykle. Na svoje si prídu na Liptove aj milovníci cestnej cyklistiky, pretože výhľady sú tu nádherné.

Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons